Piknik Naukowy ITiE

Za nami pierwszy Piknik Naukowy Instytutu Technologii i Edukacji Politechniki Koszalińskiej.

Dzięki pracownikom naukowym Instytutu Technologii i Edukacji kilka tysięcy koszalinian aktywnie uczestniczyło w licznych pokazach, eksperymentach i grach dydaktycznych. Prócz wielu zabaw na świeżym powietrzu odwiedzający zwiedzali również nowoczesne laboratoria i stanowiska badawcze nowego campusu Politechniki Koszalińskiej. Na własnej skórze przekonali się, że nauka wcale nie musi być ani nudna, ani trudna.

Największą atrakcją najmłodszych okazała się wata cukrowa w ciekłym azocie, wybuchająca kurza wątróbka, rosnące ciastka w próżni oraz pokaz świateł laserowych.  Prócz tego uczestnicy zobaczyli również jak działa kamera na podczerwień, wskazująca rozkład temperatury ciała z dokładnością do 0,1 stopnia Celsjusza, zabawne poruszające się roboty, a także klepnięcie w policzek w zwolnieniu ponad kilkuset klatek na sekundę.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zapewniamy, że nie było to ostatnie tego typu wydarzenie. Już planowany jest kolejny Piknik Naukowy, który odbędzie się za rok. Głęboko wierzymy, że spotka się on również z tak dużym zainteresowaniem i frekwencją.