EDYCJA 2017

VII Konkurs Wiedzy Politechnicznej rozstrzygnięty !!!!!!!!!!!!!!!!

 

W drugim etapie konkursu każdy finalista przygotował ciekawą prezentację, a niektórzy także pokazy.

Finaliści otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym smartfony, słuchawki bezprzewodowe, głośniki bezprzewodowe, okulary VR.

Laureatem I miejsca w VII edycji Konkursu Wiedzy Politechnicznej został  Pan Kacper Ostrowski z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku. Uczeń zaprezentował temat z kierunku Mechatronika: Drony jako urządzenia mechatroniczne wykorzystywane w zastosowaniach wojskowych i cywilnych. Laureat wykazał się bogatą wiedzą i ciekawym podejściem do tematu. Pracę konkursową wyróżniał zapis wywiadu przeprowadzonego z żołnierzami armii amerykańskiej. Opiekunem naukowym i wsparciem była Pani Grażyna Linder.

 II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku otrzymało projektor ufundowany przez firmę KOSPEL S.A. w Koszalinie.


II miejsce zajęła  Pani Justyna Witulska z  Zespołu  Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bolesława Chrobrego w Szprotawie. Tym razem uczennica przygotowała pracę na temat z kierunku Inżynieria Materiałowa: Biomimetyka w inżynierii materiałowej - jak naśladujemy naturę. Prezentacja finałowa została wzbogacona ciekawym pokazem. Opiekunem naukowym była Pani Adriana Żak.

 

Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych im Bolesława Chrobrego w Szprotawie otrzymał bon podarunkowy w kwocie 2000zł na zakup wyposażenia labolatoryjnego ufundowany przez firmę Q4Sash Windows w Koszalinie.


III miejsce zajęła  Pani Katarzyna Prygiel z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Wieluniu. Uczennica przedstawiła temat z kierunku Inżynieria Materiałowa:  Metody diagnostyki materiałów, czyli jak zbadać bezcenne dzieło sztuki. Nauczycielem prowadzącym był Pan Bogusław Urwanowicz.

Nagrodą dla szkoły laureautki był telewizor ufundowany przez Towarzystwo Wieży Clausiusa w Koszalinie.

 

 


IV miejce w konkursie zajął Pan Szymon Gołdyn z  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Jana Radomskiego w Tychowie. Zaprezentował temat z kierunku Inżynieria Biomedyczna: Organy z drukarki - wykorzystanie drukarek 3D w inżynierii tkankowej. Nauczycielem który wspierał swojego ucznia również podczas wystąpienia był Pan Rafał Głowiński.

 

 


V miejsce zajął Pan Filip Łęcki z Zespołu Szkól nr 7 im. Bronisława Bukowskiego w Koszalinie. Przedstawił temat z kierunku Inżynieria Biomedyczna - Organy z drukarki - wykorzystanie drukarek 3D w inżynierii tkankowej. Ucznia wspierała cała klasa wraz z panią dyrektor Ewą Kroll. Dziękujemy.

 

 

 


VI miejsce w VII Konkursie Wiedzy Politechnicznej zajął uczeń z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku. Przekazał pracę z kierunku Mechatronika na temat: Energia słoneczna, czy wiesz że...? Nauczyciel - Pani Grażyna Linder.

Pan Maksymilian Sapkowski niestety nie mógł przybyć na II etap konkursu. Decyzją komisji otrzymał VI miejsce.

 

Prace wyróżnione:

  1. Dąbrowska Anna - II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku, temat: Nowoczesne materiały opatrunkowe-koncepcje rozwoju i aplikacji.
  2. Ginter Ewa - II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku, temat: Biomimetyka w inżynierii materiałowej - jak naśladujemy naturę.
  3. Kuźmińska Anna - II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku, temat: Organy z drukarki - wykorzystanie drukarek 3D w inżynierii tkankowej
  4. Lao Iga - II Liceum Ogólnokształcące z oddziałami dwujęzycznymi w Słupsku, temat: Zastosowanie materiałów Inteligentnych w technice i medycynie.
  5. Roszczyk Marcin - Zespół Szkół nr 9 w Koszalinie, temat: Drony jako urządzenia mechatroniczne wykorzystywane w zastosowaniach wojskowych i cywilnych

 

 

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych! :)